Dudak Kalınlaştırmak İçin Yapılması Gerekenler?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Dudak Kalınlaştırmak İçin Yapılması Gerekenler?

Dudak Kalınlaştırmak, kadınların nasıl yapılabileceğini en çok merak ettiği konulardan birisidir. Çünkü dudaklar, kadınları çekici gösteren unsurların başında gelmektedir. Dudağı kalın olan kadınlarda yüz hatlarında çekici bir görünüm oluşmakta ve bu da kişinin kendisini beğenmesine ve güveninin artmasına neden olmaktadır. Yüz hatlarında seksi ve dolgun bir görüntüye ulaşmak için orantısız olan alt ve üst dudağı öncelikle birbirine oranlamak ve ardından isteğe göre daha kalın olması istenen dudağa yönelinmelidir.

Dudak kalınlaştırmak için akla gelen ilk yöntem genellikle çoğu kişi için gerek maddi kaynaklardan ötürü gerekse çevresel baskılardan ötürü neredeyse imkânsız olabilecek estetik operasyonlar olmaktadır. Ancak bu imkânsızlık, kötü bir şey olmaktan ziyade doğal yüz yapısının bıçak vurularak bozulmaması açısından olumlu bir durum da sayılabilir. Zira çoğu kişi botoks gibi gerdirme yöntemlerinin, kadınlarda yapmacık bir görüntü oluşmasına yol açtığını düşünmektedir. Tam tersi düşüncede olan kişilerin sayısı ise istatistiklere göre düşük rakamlarla ifade edilmektedir.

Dudak kalınlaştırmak isteyen ancak bunu ameliyat gerektiren operasyonlar yerine doğal yöntemlerle başarmak isteyen kadınlara önerilebilecek çok sayıda alternatif yöntem bulunmaktadır. Ev ortamında rahatlıkla yapılabilen ve günlük olarak tekrarlandığı takdirde gerçekten sonuç veren bu yöntemler, her kadının denemesi gereken hareketlerden oluşmaktadır.

Kadınlar arasında en yaygın olan dudak kalınlaştırmak yöntemlerinden ilki, kurşun kalemi dudaklar arasına alıp, ileri geri götürmeye çalışmak temeline dayalıdır. Dudaklar arasına alınan kalemin herhangi bir elbiseye tutturma aparatının olmaması ve tamamen yuvarlak yapıda olması gerekir. Uygun şartları taşıyan kalem tedarik edildikten sonra yatay biçimde dudaklar arasına alınır. Dudaklar içe doğru katlanıp kalem geriye çekilir. Ardından tam tersi yönde dudaklar dışa doğru açılarak kalem düşürülmeden ileriye doğru verilir. Bilgisayar başındayken, TV seyrederken vs. Rahatlıkla yapılabilecek bu hareket, en az 1 ay süre düzenli olarak tekrarlandığı takdirde etkili bir değişim oluşmasına katkı sağlayacaktır. Yüz kaslarının büyük kısmını çalıştıran bir egzersiz olduğu için ilk denemelerde zorlanmalar olacaktır. Ancak günde 5 set ile başlayıp ilerleyen günlerde bu sayıyı 20 civarına çıkarmak etkili sonuç için yeterli olacaktır.

Dudak kalınlaştırmak için tavsiye edilen diğer bir yöntem, oldukça basit malzemelerle hazırlanan karışımlardan yararlanarak gerçekleştirilebilir. Acı biber karışımı ile dudak sinirlerini uyararak kalınlaşmasını sağlayan bu yöntem, biraz acı verici olsa da denemeye değer ve etkili sonuç doğurabilecek bir seçenektir. Burada önemli olan, dudağa sürülen karışımın 10 dakikayı geçmemek şartıyla kalabileceği en uzun süre boyunca dudakta kalmasını sağlamaktır. Bu süre cilt hassaslığına göre değişebilmektedir. Bu yüzden oldukça hassas olan dudak bölgesini fazla zorlamadan kişinin kendisine uygun süreyi ayarlaması gerekir. Acı biber ile dudak kalınlaştırmak için gerekli olan karışım, yalnızca bir çay kaşığı su ve bir miktar acı biberden oluşmaktadır. Tedarik etmesi oldukça kolay olan bu iki malzeme, 2 hafta sonunda dudaklarda gözle görülebilir bir kalınlaşma olmasını sağlayacaktır.

Yoga ile de dudak kalınlaştırmak mümkündür. Özellikle büyük ve sosyal şehirlerde bulunan yoga salonlarında bu konuda hizmet veren Uzman öğreticiler bulunmaktadır. Bireysel olarak hayal edilmesi güç olan yüz egzersizlerini bir öğretici eşliğinde uygulamak isteyen kişiler bu salonlara başvurabilirler. Yoga seanslarında uygulanan egzersizler, kişinin simasında olumlu değişiklikler oluşturduğu gibi ruhta oluşan rahatlama ve güven hissi ile de kişinin kendisini beğenmesine katkı sağlar. Bu yüzden üstünde durulması gereken ve denemeye değecek seçeneklerden birisidir.

Dudak Kalınlaştırmak Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Dudak Yemek Psikoloji

Dudak Yemek Psikoloji

İlginizi Çekebilir

Evde Dudak Bakımı

Evde Dudak Bakımı

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Dış Dudak Sarkması Belirtileri ve Tedavisi

Dış Dudak Sarkması Belirtileri ve Tedavisi

Dudak Dikişi Dudaktaki Dikiş İzi Nasıl Geçer?

Dudak Dikişi Dudaktaki Dikiş İzi Nasıl Geçer?

İç Dudak Sarkması ve Şişmesi

İç Dudak Sarkması ve Şişmesi

Mor Dudak Belirtileri ve Tedavisi

Mor Dudak Belirtileri ve Tedavisi

Dudak Maskesi Nasıl Yapılır?

Dudak Maskesi Nasıl Yapılır?

Güncel

Ani Dudak Şişmesi Belirtileri ve Tedavisi

Ani Dudak Şişmesi Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Dudak Isırma Nedenleri?

Dudak Isırma Nedenleri?

Güncel

Dudak Küçültme Ameliyatının Süreci

Dudak Küçültme Ameliyatının Süreci

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6