Dudak Estetiği Riskleri ve Zararları
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Dudak Estetiği Riskleri ve Zararları


Dudak Estetiği, operasyonu dışında piyasada satılan birçok krem vardır. Piyasada satılan bu ilaçlar üzerinde bazı testler yapılmış ve dudak 10 cm'ye kadar genişleyerek kalınlaştığı görülmüştür. Plastik cerrahlar, piyasada satılan bu kremlerin barındırdığı kimyasalların deride bazı reaksiyonlara neden olduğunu belirtmişlerdir. Hatta bu kremler bazı kişilerde kronik alerjilere neden olmaktadır. Ayrıca kullanılan bu kremlerin kalıcı etkileri yoktur. Kremin etkisi geçtikten bir süre sonra dudak yapısı eski halini alır. Yani bu kremlerin etkisi kısa sürelidir ve cerrahi işlemlerin yerine geçemez. İlaç ya da krem gibi ürünler alıp dudağa sürüldüğünde kısa bir süreden sonra etkisinin geçeceği için hastalar aynı işlemi 2-3 gün aralıklarla tekrar yapacağından dolayı kremleri tekrar dudaklarına uygulamak zorunda kalırlar. Yapılan bu işlem nihayetinde dudakların dolgun görünmesi çabaları arayışına girilir.

İlaçlar ve kremlerledudak yapısının dolgunlaştırılması gözle görülür bir halde olur. Fakat yapılan her işlem dudak yapısını doğal görünümden uzak bir hale getiriyor ve dudakların hormonal yapısına zarar veriliyor. Plastik cerrahilere danışıldığı zaman veya güvenilir bilgiler yayınlayan gazeteler, internet sitelerine bakıldığı zaman bu krem ve ilaçların kesinlikle piyasada belirtildiği gibi mucizevi sonuçlar yaratmadığı kolayca anlaşılabilir. Kremleri kullanarak kesinlikle hiçbir dudak yapısı kalıcı ve sağlıklı bir değişikliğe kavuşturulamaz. Hiçbir krem, ilaç botox etkisinde değildir. Kozmetiklerin cildimize verdiği destek elbette hayatımızda olması gerekmektedir. Nemlendirici etkiye sahip olan kremler kuru cildin nemlenmesine, soğuk havalarda meydana gelen çatlaklarda, yanık durumlarına nemlendirici etkisiyle cilt yapısını destekleyici etkilerle cildimize fayda sağlamaktadır. Fakat kişilerin kendi çabaları ile dudak dolgunlaştırmak için kullandıkları kremler kesinlikle bir cerrahın yapacağı ameliyatın yerini tutmaz. Bilindiği üzere bütün estetiklerden önce cerrahlar hastadan birtakım testler ister. Her kişinin vücudunun hassasiyetine ya da varsa mevcut bir hastalık bunu dikkate alarak dikkatle ameliyatı gerçekleştirir. Hijyen ise vurgulanması gereken ayrı bir konudur. Cilde uygulanmak istenen hiçbir işlem doktorun onayı olmadan yapılmamalıdır. Her cildin hassasiyeti birbirinden tamamen farklıdır. Piyasadaki herhangi bir kremi ya da ilacı alıp herhangi bir cilde uygulamak çok yanlıştır. Cilt yapısı kişilerde birbirinden farklı olduğu içi, cildin bu ilaçlara karşı vereceği tepkilerde birbirinden farklı olabilir. İşte bu olumsuz sonuçları göz önünde bulundurarak bir cerraha danışmadan cildimiz üzerinde herhangi bir işlem yapmamalıyız. Kimi ilaçların kanserojen etkilerinin dahi olduğunu unutmamak gerekir. Cilt kanserlerinin oluşumunda kullanılan kozmetiklerin, ilaçların da etkisi de vardır. Dudak estetiği denildiğinde sadece dudaklarda kalınlaştırma yöntemleri değil aynı zamanda bazı kişilerde de dudağı inceltme işlemleri söz konusudur. Plastik cerrahlara dudaklarında bazı değişiklikler yapmak amacıyla giden hastaların çoğu, dudaklarının ünlü bazı insanların dudaklarını tarif ederek onlarınki gibi yapılmasını talep ederler.

Dudaklarda kalınlaştırma işlemlerinde özellikle dudağın eros yayı denilen kırmızı kısmıyla dudağın üst kısmının birleştiği birleşim bölgesi ve onun altındaki dudak kozası denilen bölgenin kalınlaştırılması hastalara istedikleri anlamda şekilde güzel bir dudak yapısı sunmaktadır. Yoksa sadece üst kısmın kalınlaştırılması işlemi ya da sadece alt kısımda yapılan bir değişiklik dudağı biraz daha ifadesiz bir hale getirmektedir.

Dudak operasyonlarında hem üst hem de alt dudak için operasyon işlemi gerçekleştirilir, estetik yapılır yapılmaz istenilen sonuç alınmadığı taktirde gerekli minik ek operasyonları, işlem bittikten bir iki gün sonra belli bir miktarda ilaveler yapılabilir. Böyle olduğu durumlarda hem hasta hem de estetiği yapanlar açısından bir memnuniyet oluşmaktadır.

Dudak Estetiği Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Dudak Büyütme Teknikleri

Dudak Büyütme Teknikleri

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Silikon Dudak Nasıl Yapılır?

Silikon Dudak Nasıl Yapılır?

Bebeklerde Dudak Yarası Belirtileri ve Tedavisi

Bebeklerde Dudak Yarası Belirtileri ve Tedavisi

Dudak Botoksu ve Dudak Dolgusu

Dudak Botoksu ve Dudak Dolgusu

Dudak Nemlendiricisi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Dudak Nemlendiricisi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Dudak Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi

Dudak Hastalığı Belirtileri ve Tedavisi

Dudak Uyuşması Nedenleri ve Tedavisi

Dudak Uyuşması Nedenleri ve Tedavisi

Dudak Uçuğuna Ne İyi Gelir?

Dudak Uçuğuna Ne İyi Gelir?

Sigara Dudak Kanseri Belirtileri ve Tedavisi

Sigara Dudak Kanseri Belirtileri ve Tedavisi

Dudak Üstü Kararması Nedenleri?

Dudak Üstü Kararması Nedenleri?

Dudak Kenarı Yarası Belirtileri ve Tedavisi

Dudak Kenarı Yarası Belirtileri ve Tedavisi

Dudak Çatlaması Belirtileri ve Tedavisi

Dudak Çatlaması Belirtileri ve Tedavisi

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6