İç Dudak Büyümesi Nasıl Tedavi Edilir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

İç Dudak Büyümesi Nasıl Tedavi Edilir?

İç dudak büyümesi, kadınların rahatsız olduğu konulardan biridir. Genital estetik ile bu soruna çözüm bulma şansının olması artık bunu bir kâbus olmaktan çıkartmaktadır. Genital estetik kadınların cinsel organlarından hoşnut olmamaları sebebi ile yapılır. Cinsel organını beğenmemek birçok cinsel fonksiyon bozukluğuna neden olabilir. Genital estetik kadının kendine olan güvenini arttırır ve cinsellikten daha fazla zevk almasını sağlar. Kadınlar bazen yaşa bağlı sarkmalar ile doğumla ortaya çıkan genişlemeler nedeniyle genital estetik operasyonuna ihtiyaç duyar. İç dudakları büyük olan ya da vajinal genişliği olan kadınlarda genital bölgenin nemli olması sebebiyle enfeksiyonlar daha çok görülür. Bu hastalar vajina daraltma (Vajinoplasti) ve labioplasti gibi genital estetik ameliyatlarıyla bu şikâyetlerinden kurtulabilirler.


İç dudak büyüme sebepleri nelerdir?


İç dudak büyümesi çeşitli sebeplerden kaynaklanır. Yapısal olarak olabileceği gibi yaşa bağlı olarak iç dudak büyümesi de oluşabilir, yaş ilerledikçe sarkmalar meydana gelebilir. Normal doğumlar ile ortaya çıkan genişleme ve sarkmalar ise diğer sebeptir ve bu durum kadınların hem normal hayat fonksiyonlarını hem de cinsel yaşamlarını etkiler. Kronikleşen enfeksiyonlar ve sigara iç dudak büyümesine sebep olabilir.


İç dudak büyümesi ile karşılaşılacak sorunlar


İç dudakları büyük olan ya da vajinal genişliği bulunan kadınlarda genital bölgenin nemli olması nedeniyle enfeksiyonlar sıklıkla görülür. Bu durum genital kötü kokulara da sebep olmaktadır. İç dudakların büyük ve sarkık olması cinsel ilişkide kadına zorluk yaratır. İç dudakların büyük olması sürtünme nedeni ile tahrişe sebep olur ve bu durum özellikle aktif olarak spor yapan kadınlarda sorunlara neden olur. İç dudaklar ile dış dudakların büyük olması kadınların genital temizliklerinde, bikini (Mayo) ya da tayt gibi hatlarını ortaya çıkaran kıyafet seçimlerinde zorlanmalarına sebep olur.

İç dudaklar arasında asimetri mevcut ve büyük ise bu durumda kadınları psikolojik olarak da kötü yönde etkilemektedir.


İç dudak büyümesi nasıl tedavi edilir?


İç dudak büyümesi ameliyat ile çözülebilecek bir sorundur. Yapılacak ameliyat 'Labioplasti' olarak adlandırılır. Labioplasti iç dudaklar ve dış dudakların küçültülmesi ve sarkmaların giderilmesi ameliyatıdır. Labio kelimesinin kelime anlamı dudaklardır. Labioplasti 18 yaşını doldurmuş tüm kadınlara uygulanabilir, yaş olarak herhangi bir üst limit yoktur. Labioplasti ameliyatı ile duyu kaybı meydana gelmez ve cinsel ilişkide orgazma engel olmaz aksine bu ameliyatı olan kadınlar cinsel hayatlarında olumlu gelişmeler olduğunu belirtmektedir. Bakirelerin bu ameliyatı olmasında herhangi bir sakınca yoktur, kızlık zarına zarar vermez. Bu ameliyatı olan kadınlar sonrasında normal doğum yapabilirler, bu ameliyat normal doğum yapmalarına engel değildir. Ameliyatta atılan dikişler dışarıdan görülmez ve kendiliğinden erirler, dolayısı ile dikiş aldırmaya gerek yoktur. Ameliyatın iyileşme sürecinden sonra iz kalmaz ve ameliyat yapıldığı fark edilmez. Ameliyat sonrasında doktorun verdiği ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır. Hasta 1 ay sonrasında denize ya da havuza girebilir ve cinsel ilişkide bulunabilir. Labioplasti riskli bir ameliyat değildir ancak ameliyat sonrasında doktorunuzun tavsiye ettiği antibiyotikler ile enfeksiyon riski oluşmaması sağlanır. Hijyen kurallarına uyulması gerekir.

İç Dudak Büyümesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Dudak Şişmesi Belirtileri ve Tedavisi

Dudak Şişmesi Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Dudak Kenarı Kuruluğu Tedavisi

Dudak Kenarı Kuruluğu Tedavisi

Güncel

Üst Dudak Kaldırma Yöntemleri

Üst Dudak Kaldırma Yöntemleri

Dudak Deldirme Zararları

Dudak Deldirme Zararları

İç Dudak Sarkması Belirtileri ve Tedavisi

İç Dudak Sarkması Belirtileri ve Tedavisi

Dudak Silikonu Uygulaması

Dudak Silikonu Uygulaması

Dudak Yemek Psikoloji

Dudak Yemek Psikoloji

Dudak Enjeksiyonu Yapım Nedenleri

Dudak Enjeksiyonu Yapım Nedenleri

Tavşan Dudak Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Tavşan Dudak Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Erkek Dudağı Karakter Analizi

Erkek Dudağı Karakter Analizi

Tavşan Dudak Belirtileri ve Tedavisi

Tavşan Dudak Belirtileri ve Tedavisi

Dudak Çatlaması Belirtileri ve Tedavisi

Dudak Çatlaması Belirtileri ve Tedavisi

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6