Dudak Dolgunlaştırma Egzersizleri ve Yöntemleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Dudak Dolgunlaştırma Egzersizleri ve Yöntemleri

Dudak dolgunlaştırma egzersizleri, Dudakları dolgunlaştırma ve büyütmek için kozmetiğe tonlarca para döküyoruz. Özellikle bayanların tercihi dudakları dolgun gösteren krem ya da rujlar tercih ediyorlar. Ancak bu ürünler kimyasal içerikli olduğundan kaynaklı kalıcı sonuçlar vermezler. Bayanlar kalıcı sonuçlar istedikleri için estetiğe baş vuruyorlar. Bunun için bayanlar tonlarca para döküyorlar. Dudak dolgunlaştırma egzersizleri ile dudaklarınız daha doldun ve büyük olabilir. Bazı spesfik egzersizler için ağzınızın çevresindeki kasları geliştirebilirsiniz. Bu bölgeye dolgun bir görünüm kazandırır. Bu sayede dolgun dudaklara sahip olursunuz. Dudak dolgunlaştırma egzersizlerini hayatınızın her alanında yapabilirsiniz. Arabada, evde, işte, dışarıda, gezmede ve otururken bu egzersizleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Dudak dolgunlaştırmak için kullandığınız kozmetik ürünleri bir kenara atın. Tonlarca para dökmekten kurtulun. Dudak dolgunlaştırma egzersizleri, dudakların daha dolgun görünmesinin yanı sıra aynı zamanda ciltte kolajen üretir.


Dudak dolgunlaştırma egzersizlerini şu şekilde sıralayabiliriz

 • Gülümseme ve öpücük hareketi, dudakların dolgunlaşması için en etkili egzersiz gülümseme ve öpücük hareketi egzersizidir. Bu egzersizi düzenli olarak yaptığınızda bir ay içinde olumlu yönde sonuç alacaksınız. Dudaklarınızın üstüne iki parmak konulur. Öpücük atılır ve üfleyerek gülümseyin. Hareket sırasında dudakların büzülmesi dudak kaslarını çalıştırır. Daha dolgun bir görüntüye sahip olursunuz. Bu hareket düzenli olarak on defa yapılmalıdır.
 • Dudaklarınızı gerin, ağzınız açık ve sonra sıkıca kapatın. Yüz kaslarınızı rahatlattıktan sonra ağzınız kapalı bir şekilde dudaklarınızı sağa sola oynatın. Hafif hareketlerle dudaklarınızla sekiz çizmeye çalışın. Bu hareketi en az on defa uygulayın.
 • Ağız kapalıyken gülümseme hareketi yapın. Beş saniye bu hareketi yaptıktan sonra dudaklarınızı normal haline bırakın. Bu uygulamayı en az on defa tekrarlayın. Düzenli bir şekilde yaptığınız zaman olumlu sonuçları gözünüzle görebilirsiniz.
 • Dudaklarınızı (O) telaffuz eder gibi uzatın. 20 saniye kadar egzersize ara verin. Ara verdikten sonra aynı egzersizi tekrar uygulayın.
 • Ağzınızı hava ile şişirin. Yanağınızın bir tarafını hava ile doldurulmuş ve şişirilmiş gibi yapın. Bu egzersiz ağız çevresindeki kukla hattı denilen minik çizgileri yok eder. Dudaklarınızda dolgunlaşır. Bu hareketi en az 5 defa uygulayın.
 • Dudaklara düzenli olarak masaj yapılması, dudaklarınızın dolgun bir görünüme sahip olmasını sağlar. Zeytinyağı ya da badem yağı dudaklarınıza iyi gelecektir. Mutlaka dudaklarınıza sürün. Dudaklara sürdükten sonra parmak uçları ile hafif bir şekilde baskı uygulayarak masaj yapın.
 • Burnunuzun ucuna ulaşmak ister gibi dudaklarınızı yukarı doğru kaldırın. Bu hareketi 20 defa uygulayın.
 • Dudaklarınızın dolgunlaşmasını istiyorsanız bu egzersizleri uygulayabilirsiniz. Düzenli şekilde uygulandığı zaman gözle görülür sonuçlar elde edeceksiniz.

Dudak Dolgunlaştırma Egzersizleri Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Popüler İçerikler

İlginizi Çekebilir

Dudak Asimetrisi

Dudak Asimetrisi

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Bebeklerde Dudak Çatlaması Neden Olur?

Bebeklerde Dudak Çatlaması Neden Olur?

Bebeklerde Dudak Morarması Belirtileri ve Tedavisi

Bebeklerde Dudak Morarması Belirtileri ve Tedavisi

Dudak Büyütme Teknikleri

Dudak Büyütme Teknikleri

Dudak Dolgunlaştırma Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Dudak Dolgunlaştırma Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Dudak Enjeksiyonu Yapım Nedenleri

Dudak Enjeksiyonu Yapım Nedenleri

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6